Dél-Dunántúli Régió Komplex Fejlesztési Programja

Nyomtatóbarát változat
A Dél-Dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács az egyeztetések tapasztalatait, valamint az írásban beérkezett véleményeket megismerve, 1999. július 14-i ülésén fogalmazta meg és fogadta el azokat a konkrét módosítási igényeket, melyek alapján a konzorcium szakértői átdolgozták az anyagot. A régió komplex fejlesztési programját (a lap alján letölthető) végül a Dél-Dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács 1999. július 29-i ülésén hagyta jóvá.
 
A programkészítésre vonatkozó eredeti megbízás 6 db gazdaságfejlesztési orientációjú fejlesztési prioritáson alapult, azonban a későbbi egyeztetések során régió szereplői részéről határozott igény fogalmazódott meg a fejlesztési program komplexebbé tételére. Ennek eredményeképpen nyerte el a programdokumentum a jelenlegi, 10 fejlesztési prioritást magában foglaló, végső formáját.
 
Ez a jóváhagyás amellett, hogy egy hosszú egyeztetési folyamat lezárását jelentette, igen széles konszenzus mellett történt, amit mi sem bizonyít jobban, mint az a tény, hogy a fejlesztési programot a Dél-Dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács egyhangúlag hagyta jóvá.
 
A jóváhagyást követően kezdődött meg a programdokumentum országos egyeztetésre való bocsátása. A vonatkozó jogszabályban foglaltak szerint számos intézmény, szervezet részére került megküldésre az anyag, kérve a szervezetek hozzájáruló véleményezését (összesen 257 intézmény részére postázta az Ügynökség a dokumentumot).
 
1999. október 9-ig, a hatvan napos országos egyeztetés befejezéséig 72 db írásos vélemény, javaslat érkezett a Dél-Dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökséghez. Az országosan beérkezett véleményeket, javaslatokat a programozásért felelős szakértői munkacsoportok témánként értékelték, feldolgozták, illetve rendszerezték.
 
Összefoglalásként elmondhatjuk, hogy az elfogadott regionális fejlesztési program széleskörű szakmai, társadalmi és politikai konszenzuson nyugszik. A regionális kutatások szellemi bázisának jelenléte a régióban, illetve a korán megindult regionális gondolkodás eredménye, hogy az országban először a Dél-dunántúli Régió tudott elfogadott fejlesztési programot felmutatni.
 
Erre építve indította meg a Dél-Dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács a program egyes részterületekkel való kiegészítését, illetve operatív programok készítését. A Dél-Dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács az elkészült operatív programdokumentumokat 2000. október 9-i és 2000. december 18-i ülésén vitatta meg, és azokat három kivétellel teljes egészében elfogadta.
 

forrás:
Dél-dunántúli Régió Komplex Fejlesztési Programja, 1999
 
CsatolmányDátumMéret
[file] Dél-Dunántúli Régió Komplex Fejlesztési Programja
1999
22/03/12 10:37 am1.07 MB