Kézikönyv a városi bűnmegelőzés lehetőségeiről – 2011

A kötet segítségével választ kaphatnak olyan gyakorlatias, a városok mindennapjait befolyásoló kérdésekre, mint:
- Melyek a bűncselekmények elkövetésének városi sajátosságai? Hogyan mérhető egy város biztonsága?
- Hogyan illeszthető a településfejlesztési és -rendezési tervekbe a biztonság szempontja? Miként illeszthető be az akcióterületi, szociális városrehabilitációs programokba a biztonság fokozása?
- Hogyan fokozható építészeti, környezetalakítási eszközökkel a városok biztonsága? Hogyan alakítsuk új beépítésű városrészünk utcaszerkezetét? Miként alakíthatóak át a már meglévő lakótelepi és bérházas övezetek a biztonság fokozása érdekében?
- Hogyan teremtsünk átlátható, rendezett köztereket, amelyekben egyértelműen tudunk tájékozódni? Mire figyeljünk a növényzet és a megvilágítás kialakítása során?
- Miért fontos a lakosság bevonásával, közösségépítéssel védekezni a bűnözés ellen? Hogyan szólítsuk meg, vonjuk be a lakosokat? Miként kezelhetőek helyben a konfliktusok?
Azok számára, akik nem jutottak hozzá a kötetet is bemutató „A városfejlesztés aktuális kihívásai” konferencián, a kötet hamarosan teljes terjedelmében elérhető lesz az Európai Városi Tudáshálózat honlapján, a www.eukn.hu oldalon is.
Összeállította:
Tomay Kyra
VÁTI Nonprofit Kft. TTÉI