OMÉK 2011 – A magyar föld legjava – 75. Jubileumi Fesztivál

Nyomtatóbarát változat
Időpont: 
2011. szeptember 28. szerda - 2011. október 02. vasárnap
Helyszín: HUNGEXPO Budapesti Vásárközpont, Budapest 
 
Az Országos Mezőgazdasági és Élelmiszeripari kiállítás, Magyarország legnagyobb, legrégebbi, és nagy tradíciókkal bíró agrárgazdasági rendezvénye több mint 100 éves múltra tekint vissza. 2011. szeptember 28-október 2. között a 75. OMÉK nyílik meg Budapesten, a Hungexpo Budapesti Vásárközpontban. A kiállítás fővédnöke Orbán Viktor miniszterelnök, védnöke dr. Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter. Az esemény szervezője az Agrármarketing Centrum (AMC).
 
A magyar gazdaság és élelmiszeripar eredményeit bemutató seregszemle célja kettős: egyrészt az elmúlt időszak (6 év) eredményeinek bemutatása, másrészt a továbblépés tekintetében irány- és feladatkijelölés az elkövetkező időszakra.
 
A szakmai jelleg megtartása mellett az AMC kiemelt célja, hogy a rendezvény a fogyasztók, a nagyközönség számára is vonzóvá váljon. Az idei OMÉK kiállításon a hangsúly a feldolgozott magyar élelmiszereken van: a szervező tudatosítani szeretné a látogatókban, hogy a bemutatott hazai alapanyagok és feldolgozott termékek ellenőrzött forrásból és folyamatokon keresztül jutnak el a termelőtől a fogyasztóig, garantálva a biztonságot és a kiemelkedő minőséget. Tudatosítani kívánja továbbá az élelmiszerlánc egyes elemeinek fontosságát a „farmtól az asztalig” folyamat során.
Mindemellett a rendezvényen szeretnék megismertetni a városlakókat a vidéki életforma minden szépségével és nehézségével. Ezt segítik a kiállítás mellett szervezett állatbemutatók, interaktív bemutatók, számos érdekes színpadi program, gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt szóló különböző játékok, vetélkedők.
 
A 2011-es OMÉK agrárdiplomáciai szempontból is nagy jelentőségű: a magyar agrárium adottságainak köszönhetően különleges színfoltnak számít az Európai Unióban. Az OMÉK díszvendége a soros elnökséget betöltő Lengyelország lesz. A 75. OMÉK kiállításon vezető agrárpolitikusokra, számos miniszter és államtitkár jelenlétére is számítunk hazánkból éppúgy, mint az uniós államokból és a környező országokból.
 
 
 
forrás: