A kétnapos szakmai továbbképzés célja, hogy a minisztériumok, önkormányzatok, városfejlesztő társaságok döntéshozói és szakemberei jobban megismerhessék az operatív városfejlesztés bevált hazai és európai eszköztárát annak érdekében, hogy az országos és helyi szintű stratégiai és operatív területfejlesztési, városfejlesztési tervezés során felhasználóként, illetve gyakorlati alkalmazóként élni tudjanak azokkal az eddig kiaknázatlan lehetőségekkel, amelyeket a bevált gyakorlat és maga a vonatkozó szakpolitikai iránymutatás is (Városfejlesztési kézikönyv, NFGM 2009. január 28.) tartogat.
Az Európai Unió fejlesztéspolitikájának céljaiban és eszközeiben paradigmaváltás következett be. Az EU 2020 stratégia és a KSK alapok felhasználására vonatkozó új szabályok világossá teszik, hogy a fenntartható fejlődés céljai nem érhetőek el fenntartható városfejlesztés nélkül, az pedig nem képzelhető el a közszféra összehangolt operatív városfejlesztő tevékenysége nélkül. Az operatív városfejlesztés legjobb európai és magyarországi gyakorlatainak műhelytitkaiba történő bevezetéssel a továbbképzés azoknak az ismereteknek az elsajátítását kívánja elősegíteni, amelyek nélkülözhetetlenek ahhoz, hogy Magyarország települései hatékonyan használhassák fel azokat a potenciális támogatásokat, amelyek 2014 január 1-től megnyílnak az EU-ban.
A konferencia nyelve: francia, magyar (szinkrontolmácsolással)
Részvételi díj: A részvételi díj a kétnapos szakmai programra összesen nettó 30.000,-Ft/fő, ha az adott szervezet vagy szervezetcsoport egy főnél több résztvevőt küld, nettó 45.000,-Ft, ha egy főt küld.
Jelentkezni az egyetem honlapján lehet:
http://pmmik.pte.hu/hir/Francia-Magyar_Operativ_Varosfejlesztesi_Szemina... [1]
Hivatkozások:
[1] http://pmmik.pte.hu/hir/Francia-Magyar_Operativ_Varosfejlesztesi_Szeminarium_1
[2] http://www.mut.hu/?module=events&action=getfile&aid=434
[3] http://www.mut.hu